Зеленський отримав критику із Заходу, щодо проєкту судової реформи


Рада Європи занепокоєна ухваленим у першому читанні президентським законопроектом про діяльність органів суддівського врядування (№ 1008), який передбачає реформу судової системи, – передає “”Газета”. Об этом сообщает worldru.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це йдеться у листі генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич до міністра закордонних справ Вадима Пристайка.

“Як ви знаєте, формування незалежної, ефективної та професійної судової системи, яка користується довірою громадськості та відповідає її потребам, є частиною зобов’язань, взятих Україною під час вступу до Ради Європи.

З огляду на це ми з певним занепокоєнням зустріли проєкт закону № 1008 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування”, прийнятий у першому читанні новообраною Верховною Радою”, – написала Пейчинович-Бурич.

Текст законопроєкту пропонує масштабні зміни, які “можуть мати суттєвий вплив на незалежність судової системи. “Зокрема, це вплине на статус та повноваження суддів, а також на відповідні процедури”, – заявила генсек Ради Європи.

РЄ усвідомлює бажання уряду України досягати прогресу у проведенні реформ. Водночас вона підкреслила, що реформи повинні бути проведені відповідно до вимог РЄ та міжнародних стандартів.

“Особливу увагу слід приділити вимогам Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Щодо цього 25 вересня Комітет міністрів висловив свою чітку позицію”, – заявила Пейчинович-Бурич.

Також проект розкритикували посли ЄС і Канади, вказавши на безпідставність скорочення кількості суддів Верховного суду й застосування люстрації до членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

“Перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і створення нової комісії з етики та доброчесності залишатиметься неефективним, якщо не буде перезавантажено Вищу раду правосуддя”, – заявили вони.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/zelenskyj-otrymav-krytyku-iz-zakhodu-shchodo-proiektu-sudovoi-reformy/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя